Terapia antynikotynowa
Stres, zdenerwowanie, nadwrażliwość, uczucie niepokoju i chęć pojadania to tylko niektóre z odczuć towarzyszących rzucaniu palenia. Dlatego większość palących nie decyduje się na zerwanie z nałogiem, nie chce bowiem przechodzić trudnego okresu abstynenckiego.
Terapia antynikotynowa przy wykorzystaniu aparatury ,,Mora-Super” likwiduje wszystkie nieprzyjemne objawy związane rzucaniem nałogu.
Dwa półgodzinne zabiegi wykonane w odstępach kilkudniowych neutralizują działanie nikotyny, całkowicie odtruwając organizm, uwalniając go ze szkodliwych złogów nagromadzonych
w efekcie wydychania dymu papierosowego i niwelując odczuwanie głodu nikotynowego.Terapia ta jest skuteczna bez względu na ilość wypalanych papierosów oraz staż palenia. Już około 90% pacjentów rzuca palenie po pierwszym zabiegu, jednak dla spotęgowania i utrwalenia efektu zalecany jest drugi zabieg w kilkudniowym odstępie. Jest to jedna z najdoskonalszych i najskuteczniejszych terapii antynikotynowych.
Jak to działa?
Podczas terapii pacjent poddawany jest działaniu subtelnych drgań elektromagnetycznych, podczas których dochodzi do wygaszania głodu nikotynowego, który powinien ustąpić w prze-
ciągu 2-12 godzin po terapii. W przypadku gdyby głód nikotynowy pojawiał się w dniu terapii w żadnym wypadku nie wolno wprowadzać do organizmu nikotyny, ponieważ może to w znacznym stopniu osłabić efekt terapii oraz spowodować niepożądane reakcje takie jak biegunka i wymioty.
Po terapii należy w najwyższym stopniu kontrolować odruchy związane z paleniem (ruchy rąk, inne „rytuały palenia”), aby nie zapalić papierosa (nawet jednego), gdyż zniweluje to efekt terapii.
W ciągu kilkunastu godzin po terapii wskazane jest natomiast wypicie od 1,5 do 2 litrów nisko mineralizowanej wody, gdyż terapia powoduje proces ewakuacji z tkanek nagromadzonych wcześniej toksyn i ich usuwanie zachodzi poprzez układ moczowy, kanaliki potowe oraz jelita. Zalecane są również częste kąpiele, natomiast w żadnym wypadku nie zaleca się stosowania środków zawierających nikotynę (guma, plastry antynikotynowe, itp.)
Skutki palenia – chorobowe następstwa palenia papierosów:
Nowotwory złośliwe
rak płuc, wargi, języka i jamy ustnej, krtani, gardła, przełyku, nerki, pęcherza moczowego, trzustki, żołądka, nosa, wątroby, szyjki macicy, białaczka.
Układ sercowo-naczyniowy
miażdżyca naczyń krwionośnych, nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienia serca, zawał serca, tętniak aorty.
Układ oddechowy
przewlekłe zapalenie oskrzeli, przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), astma oskrzelowa, większa podatność na zakażenia bakteryjne i wirusowe, gruźlica.
Układ pokarmowych
wrzody żołądka i dwunastnicy, refluks żołądkowo-przełykowy, choroba Leśniewskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, przepukliny jelitowe.
Układ nerwowy
udar mózgu, zakrzepy naczyń mózgowych, krwawienia podpajączynówkowe
W ciąży
przedwczesne odklejenie się łożyska, przedwczesne pęknięcie błon płodowych, mała masa
urodzeniowa noworodka, utrudnione zajście w ciążę,
Inne choroby
obniżona płodność, wcześniejsza menopauza, osteoporoza, zaćma, wcześniejsze starzenie się
skóry, paradontoza, nasilenie objawów niedoczynności tarczycy, itd.
Dym tytoniowy zawiera między innymi:
- aceton (rozpuszczalnik, składnik farb i lakierów)
- amoniak (używany do czyszczenia toalet oraz składnik wielu nawozów sztucznych)
- arsen (używany jako trutka na szczury, odpowiedzialny za powstawanie raka skóry,
wątroby, przełyku i oskrzeli) - butan (gaz występujący w ropie naftowej, używany do wyrobu benzyny i kauczuku
syntetycznego) - cyjanowodór (używany podczas II wojny światowej przez hitlerowców w komorach
gazowych) - formaldehyd (używany do konserwacji żab i innych zwierząt, a także składnik
do produkcji syntetycznych wykładzin i dywanów) - polon (radioaktywny pierwiastek, posiadający właściwości rakotwórcze).