Kontakt

509 630 620

Uwaga! Od 1 stycznia 2023 nowy adres
Długa Goślina 18, 62-095 Murowana Goślina

Terapia antynikotynowa

Stres, zdenerwowanie, nadwrażliwość, uczucie niepokoju i chęć pojadania to tylko niektóre z odczuć  towarzyszących rzucaniu palenia. Dlatego większość palących nie decyduje się na zerwanie z nałogiem, nie chce bowiem przechodzić trudnego okresu abstynenckiego.

Terapia antynikotynowa przy wykorzystaniu aparatury ,,Mora-Super” likwiduje wszystkie nieprzyjemne objawy związane rzucaniem nałogu.

Dwa półgodzinne zabiegi wykonane w odstępach kilkudniowych neutralizują działanie nikotyny, całkowicie  odtruwając  organizm,  uwalniając  go  ze  szkodliwych  złogów  nagromadzonych
w efekcie wydychania dymu papierosowego i niwelując odczuwanie głodu nikotynowego.Terapia ta jest skuteczna bez względu na ilość wypalanych papierosów oraz staż palenia. Już  około  90%  pacjentów  rzuca palenie po pierwszym zabiegu, jednak dla spotęgowania i utrwalenia efektu zalecany jest drugi zabieg w kilkudniowym odstępie. Jest to jedna z najdoskonalszych i najskuteczniejszych terapii antynikotynowych. 

Jak to działa?

Podczas  terapii  pacjent  poddawany  jest  działaniu  subtelnych  drgań  elektromagnetycznych, podczas  których  dochodzi  do wygaszania głodu nikotynowego, który powinien ustąpić w prze-
ciągu  2-12  godzin  po terapii.  W  przypadku gdyby głód nikotynowy pojawiał się w dniu terapii w żadnym wypadku nie wolno wprowadzać do organizmu nikotyny,  ponieważ może to w znacznym  stopniu  osłabić  efekt  terapii  oraz  spowodować  niepożądane reakcje takie jak biegunka i wymioty.

Po  terapii  należy w najwyższym stopniu kontrolować  odruchy związane z paleniem (ruchy rąk, inne „rytuały palenia”), aby nie zapalić papierosa (nawet jednego), gdyż zniweluje to efekt terapii.
W  ciągu  kilkunastu  godzin po  terapii wskazane jest natomiast wypicie od 1,5 do 2 litrów nisko mineralizowanej  wody,  gdyż  terapia  powoduje  proces  ewakuacji  z  tkanek nagromadzonych wcześniej  toksyn  i  ich  usuwanie  zachodzi poprzez układ moczowy, kanaliki potowe oraz jelita. Zalecane  są  również  częste  kąpiele,  natomiast w żadnym wypadku nie zaleca się stosowania środków zawierających nikotynę (guma, plastry antynikotynowe, itp.)

Skutki palenia – chorobowe następstwa palenia papierosów:

Nowotwory złośliwe 
rak płuc, wargi, języka i jamy ustnej, krtani, gardła, przełyku, nerki, pęcherza moczowego, trzustki, żołądka, nosa, wątroby, szyjki macicy, białaczka.

Układ sercowo-naczyniowy
miażdżyca naczyń krwionośnych, nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienia serca, zawał serca, tętniak aorty.

Układ oddechowy
przewlekłe zapalenie oskrzeli, przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), astma oskrzelowa, większa podatność na zakażenia bakteryjne i wirusowe, gruźlica.

Układ pokarmowych
wrzody żołądka i dwunastnicy, refluks żołądkowo-przełykowy, choroba Leśniewskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, przepukliny jelitowe.

Układ nerwowy
udar mózgu, zakrzepy naczyń mózgowych, krwawienia podpajączynówkowe

W ciąży
przedwczesne odklejenie się łożyska, przedwczesne pęknięcie błon płodowych, mała masa
urodzeniowa noworodka, utrudnione zajście w ciążę,

Inne choroby
obniżona płodność, wcześniejsza menopauza, osteoporoza, zaćma, wcześniejsze starzenie się
skóry, paradontoza, nasilenie objawów niedoczynności tarczycy, itd.

Dym tytoniowy zawiera między innymi:

 • aceton (rozpuszczalnik, składnik farb i lakierów)
 • amoniak (używany do czyszczenia toalet oraz składnik wielu nawozów sztucznych)
 • arsen (używany jako trutka na szczury, odpowiedzialny za powstawanie raka skóry,
  wątroby, przełyku i oskrzeli)
 • butan (gaz występujący w ropie naftowej, używany do wyrobu benzyny i kauczuku
  syntetycznego)
 • cyjanowodór (używany podczas II wojny światowej przez hitlerowców w komorach
  gazowych)
 • formaldehyd  (używany  do  konserwacji  żab  i  innych  zwierząt,  a  także  składnik
  do produkcji syntetycznych wykładzin i dywanów)
 • polon (radioaktywny pierwiastek, posiadający właściwości rakotwórcze).

Wielu Polaków zerwało już z nałogiem. Co czwarty dorosły mężczyzna był eks-palaczem, a  ponad  30%  nigdy  nie  sięgnęło po papierosa. Od pewnego czasu liczba ta stale ulega wzrostowi  i  może  dzięki  Tobie wzrośnie jeszcze bardziej. Wystarczy pozytywne nastawienie palacza do terapii antynikotynowej w Klinice Global Medica przy pomocy aparatury „Mora-Super”.

Kontakt

contactImg

509 630 620

[email protected]

Długa Goślina 18
62-095 Murowana Goślina
Nawiguj z Google Maps

w kazdej chwili potrzebujący mogą do mnie zadzonićc, jeśli ich cos niepokoi